Haber

Trabzon’da üzerine kaynar su dökülen sokak köpeği tedavi altına alındı

Trabzon’da kimliği belirsiz kişilerce üzerine kaynar su dökülerek yaralanan sokak köpeği tedavi altına alındı.

Ortahisar ilçesi Kireçhane Mahallesi’nde besledikleri sokak köpeğinin yaralandığını gören hayvanseverler, durumu Ortahisar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bildirdi.

Kimliği belirlenemeyen kişilerce üzerine kaynar su dökülen köpek, bölgeye gelen görevliler tarafından belediyeye ait “Küçük Dostlar” muayenehanesine götürüldü.

Veteriner hekimlerin yaptığı muayene sonucunda köpeğin sırtında kaynar sudan dolayı derin yanıklar olduğu anlaşıldı ve köpek tedavi altına alındı.

Klinikte görevli misyoner veteriner Engin Yetimoğlu, hayvanseverlerin beslediği ve evlerin önünden ayakkabılarını aldığı iddia edilen sokak köpeğinin yaralandığını bildirdi. söz konusu.

Kliniğe getirilen köpekleri tedavilerinin ardından barınağa gönderdiklerini belirten Yetimoğlu, yanık yarası olan köpeği tedavisi devam ettiği için klinikte tuttuklarını söyledi.

“İyileştikten sonra köpeğe yuva bakacağız, sahiplendirmeyi düşünüyoruz. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşur. Yanık tedavisi yapıyoruz. Yaklaşık 4 gündür burada tedavi görüyor. Rehabilite etmeyi düşünüyoruz. merhemler ve destekleyici tedavilerle bir an önce genel durumu düzelsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu