Haber

Erdem Aşkan’ı vuran astsubay serbest bırakıldı

Evrim Denizi

HAKKARI – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde AKP Uzman Çavuş dün 5 yaşındaki Erdem Aşkan’a aracıyla çarparak hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Polatkan, bugün adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ailenin avukatı Ömer Faruk Aşkan, Fazilet Aşkan’ın ‘esas kusur’ bulunduğunu belirterek, “Çocuğun yaya geçidini kullanmaması ya da üst geçidi kullanmaması gibi nedenlerle Erdem Aşkan’ın aranmasına karar verildi. ‘orijinal kusurlu’, yani yüzde yüz hatalı olmak.”

‘ARACI SÜRÜCÜ BAŞÇAVUŞ MAĞDUR OLDU’

Avukat Aşkan, “Savcılık tarafından sanık uzman çavuş, komşuların tepkisi üzerine maktulün burnunun kırıldığını gösteriyor. Aracını aşırı hızla kullandığı tespit edilen ve metrelerce sürüklenerek sürüklenen çocuk nasıl olur diye soruyorum. Çatışma sonucu temelde kusurlu mudur? Burada bir can kaybı, bir çocuk katledildi ama bilirkişi astsubay savcılık tarafından mağdur olarak gösteriliyor” dedi.

‘ADALET ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Hazırlanan raporun taraflı olduğunu vurgulayan Aşkan, “Hazırlanan bilirkişi raporu tamamen taraflı bir rapordur. Hiçbir vicdana sığmayacak bir rapordur. Sanıkların hızının 60 olduğunu iddia eden görevliler görüntüleri izledi. Çocuğun metrelerce sürüklendiğini gördük ama yine de taraflı rapor hazırladık. Adalet aramaya devam ediyoruz. Adalet yerini bulana kadar pes etmeyeceğiz” dedi.

Avukat Ömer Faruk Aşkan’ın aktardığı bilgiye göre, uzman çavuş sürücü, haftada bir imzalı ehliyeti alınarak yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu